Czy trumna trumnie równa?

Jakie wieko?
Wieko otwarte na długość trumny nazywa się „full couch”, a otwarte do połowy -„half couch”; taki rodzaj trumny daje możliwość położenia na niej kwiatów od najbliższych.

Coffin czy Casket?
Coffin jest to trumna która ma 6 boków, węższa u nóg, szersza przy głowie.  Casket jest to trumna w kształcie prostokąta.

Przyjrzyjmy się słynnym pogrzebom.  Trumna Whitney Houston była zrobiona z platyny i brązu,  całe wieko było otwarte, w środku był drogi aksamitny material.  Jest to prawdopodobnie największej jakości trumna robiona w USA na zamówienia.  Cena takiej trumny jest ok $25,000.  Trumna Michael Jakson była zrobiona z brązu i była pokryta 14 karatowym złotem, w środku była wyścielona welurem w kolorze niebieskim.  W takiej samej trumnie był pochowany James Brown. Papież Jan Paweł II był pochowany w trzech trumnach- trumna zrobiona z cyprysu była umieszczona w trumnie z cynku, która została umieszczona w trumnie z orzecha.  Księżna Diana miała trumnę dębową z jedwabnymi poduszkami i wyłożona warstwą ołowiu. Trumna Elvisa Presley była zrobiona z miedzi i ważyla 900 funtów, a jego głowa spoczywała na srebrnej welurowej poduszce.

Trumna jest częścią hołdu dla zmarłej osob, a wybierając trumnę wspominamy jej cześć – przypomina nam się co ona lubiła, jakie miała hobby czy ulubiony kolor.  Im lepszej jakości trumna tym lepsza bariera między ciałem, a elementami z zewnątrz.

By izabelafuneralservice

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s