Czy musimy kupować vault?

Vault, inna nazwa Outer Burial Container jest odpowiednikiem tzw. polskiej „studzienki” w grobie do której składa się trumnę. Służy on jako dodatkowe zabezpieczenie dla trumny. W NJ trumna musi być przysypana 4 stopami ziemi, jest to więc duży ciężar dlatego wiele cmentarzy wymaga, że nie mozna pochować trumny bez vault. Kiedyś groby były kopane ręcznie, ale teraz skoro używa się do tego specjalnych koparek vault zabezpiecza grób przed zapadnieciem się od ciężaru pojazdów do kopania grobów, kosiarek czy innego sprzętu.

Vaults są zrobione z różnych materiałów a ich wybór zależy od preferencji. Jedne są tworzone z betonu, inne z metali takich jak brąz, miedź, stal nierdzewna, aluminium. Niektóre są wyposażone w środku sztucznym materiałem, który jest dodatkową barierą przed wodą i ciężarem ziemi. Drewniana trumna szybciej absorbuje wodę niż metalowa więc valut po prostu jest dodatkowym zabezpieczeniem. Vaults z betonu przeważnie waża ok 2500 funtów i wytrzymują duży nacisk.

Przy kremacji, gdy chcemy pochować prochy na cmentarzu to można również kupić vaults specjalnie robione na urny z prochami.

Jeżeli nie chcemy kupować valut to musimy wybrać cmentarz który nie ma takiego wymogu.

Gdy zamawiamy vault to jest on przywieziony na cmentarz i włożony do grobu zanim przyjedziemy z procesją pogrzebową. Gdy rodzina opuści cmentarz po zakończeniu ceremonii pogrzebowej trumna jest złożona do vault i szczelnie zamknięta. Obowiązkiem dyrektora pogrzebowego jest pozostanie przy grobie aż do zamknięcia vault.

By izabelafuneralservice

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s