Dlaczego robiona jest sekcja zwłok?

Podstawowym zadaniem sekcji zwłok jest określenie przyczyny i czasu zgonu. Sekcje zwłok przeważnie robione są gdy osoba zmarła nagle, gdy śmierć nastąpiła w nieznanych okolicznościach, przy śmierciach samobójczych, gdy osoba została uduszona, postrzelona, gdy jest podejrzenie jakiegoś zadniedbania oraz często po różnych wypadkach. Sekcja zwłok w USA jest przeprowadzna przez Medical Examiner i nie potrzebna jest na to zgoda członków rodziny. Jeżeli zostanie określona przyczyna zgonu to nie zawsze jest przeprowadzana sekcja zwłok przez lekarza medycyny sądowej. W takich okolicznościach, jeżeli rodzina chce to może zrobić to prywatnie. Koszt prywatnej sekcji zwłok wynosi ok $3000. Mamy 4 rodzaje sekcji zwłok:
1. Medyczno-prawna – na celu jest ustalenie kto jest zmarłym oraz przyczynę zgonu; przeważnie jest wymagana przez prawo
2. Patalogiczna – sekcja ta ma na celu zdiagnozować chorobę na która człowiek zmarł,głównie chodzi tu o nowe niezdiagnozowane jeszcze choroby
3. Anatomiczna – sekcja taka jest wykonywana przez studentów medycyny w celach naukowych
4. Wirtualna sekcja zwłok wykonywana przez MRI czy CT.

Nie zawsze wykonywana jest całkowita sekcja zwłok. Czasem pobierane są jedynie próbki z niektórych organów lub krew, czy płyn z oka. Całościowa sekcja zwłok polega na wyjęciu ze zmarłego każdego organu w celu jego przebadania – jego wielkości, koloru czy ewentualnych zmian; wtedy pobierane są z nich próbki. Sekcja zwłok może nam bardzo dużo powiedzieć o życiu człowieka oraz wyjaśnić przyczynę śmierci. Dzięki temu można często uchronić innych członków rodziny, gdy zostanie np. wykryta jakaś genetyczna choroba którą może ktoś z członkow rodziny mieć zupełnie nie mając o tym pojęcia..

By izabelafuneralservice

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s