Jak zabezpieczyć urnę w ziemi

Vault, inna nazwa Outer Burial Container jest odpowiednikiem tzw. polskiej wymurowanej w grobie „studzienki” do której składa się urne czy trumnę. Służy on jako dodatkowe zabezpieczenie i osłonę dla urny. Wiele cmentarzy wymaga zakupienie takiej obudowy i nie można pochować urny bezpośrednio w ziemi. Kiedyś groby były kopane ręcznie, ale teraz skoro używa się do tego specjalnych koparek vault zabezpiecza grób oraz urnę przed zapadnięciem się, zgnieceniem czy znieszczeniem od ciężaru pojazdów do kopania grobów, kosiarek czy innego sprzętu.

Takie specjalne obudowy na urnę zrobione są z różnych materiałów a ich wybór zależy od preferencji czy kosztu. Jedne są zrobione z betonu, inne z metali takich jak brąz, miedź, stal nierdzewna, twardego plastiku. Niektóre są wyłozone w środku sztucznym materiałem, który jest dodatkową barierą przed wodą i ciężarem ziemi. Drewniana urna szybciej absorbuje wodę niż metalowa więc valut po prostu jest dodatkowym zabezpieczeniem przez elementami zewnętrznymi. Vaults na prochy są mniejszych rozmiarów niż na trumnę.

Vault zamawia sie przeważnie w domu pogrzebowym i jest on dostarczony bezpośrednio na cmentarz i włożony do grobu przed pochówkiem. Gdy rodzina opuści cmentarz po zakończeniu ceremonii pogrzebowej urna jest złożona do vault i szczelnie zamknięta. Obowiązkiem dyrektora pogrzebowego jest pozostanie przy grobie aż do zamknięcia vault.

vault

By izabelafuneralservice

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s