Św. Walenty, wstaw się za nami..

Dzień Walentykowy, nie sposób zapomnieć bo od tygodni media, wystawy sklepowe, dekoracje ciągle nam o tym przypominaja. To własnie 14 lutego Kosciół Katolicki celebruje dzień Św. Walentego. Św. Walenty jest nie tylko uważany za patrona miłości i zakochanych, ale również uchodzi za obrońce i stróża przed ciężkimi chorobami oraz jest patronem pokoju i pszczelarzy. Św. Walenty jest bardzo często przedstawiany z mieczem w prawej ręce, gdy uzdrawia chłopca z padaczki, czy jak przywraca wzrok niewidomej dziewczynce. W Kościele Katolickim bardzo często modlimy się do zbawionych zmarłych (świetych, czy błogosławionych) o wstawiennictwo do Boga, gdyż to oni przez swoją świętość są bliżej Boga i mogą się za nami wstawiać. Co roku 1 listopada w Dzień Wszystkich Świętych czcimy znanych i nieznanych świetych. Dla tych, ktorzy obchodzą żałobę i nie mają „walentynkowego” nastroju, niech ten dzień będzie dniem modlitwy o wstawiennictwo Św. Walentego za dusze naszych zmarłych, czy o zdrowie chorych.

9-picture-300x240

Modlitwa o oddanie się pod opiekę św. Walentego
Św. Walenty! Cieszę się z chwały, którą teraz doznajesz w niebie i czci, jaką jesteś otaczany tu na ziemi. Tobie polecam wszystkie moje potrzeby duchowe i cielesne, abyś je przedstawił Bogu Wszechmogącemu. Mniej mnie w opiece, szczególnie w ostatniej godzinie mojego życia, abym za Twoją przyczyną dostąpił spotkania z Bogiem i z Tobą w społeczności świętych. Amen.

Modlitwa za chorych
Wszechmogący, Wieczny Boże, któryś za wstawiennictwem Św. Walentego, usuwał od ludzi wszelkie choroby prosimy Cie, abys przez jego zasługi i wstawiennictwo oddalil od nas zagniewania Twą ręką, abyśmy uwolnieni od trapiącej nas choroby ciała i duszy, ochotnym sercem, wdzięczni Ci sluzyli. Amen

By izabelafuneralservice

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s