Pięć żali umierających ludzi

Gdy ludzie są na łożu śmierci to ostatnią rzecza jaką się martwią jest to co ktoś o nich pomyśli. Myślę że każdy z nas powinien sie nad tym zastanowiś, odpuścić, zrelaksować , uśmiechnąć sie i zacząć żyć zanim będzie za późno. Umierający ludzie przeżywaja różne emocje, jedni są pogodzeni z losem inni źli na cały świat a jeszcze inni czekają z ustęsknieniem żeby odejść. Jednak zapytani przed samą śmiercią, że gdyby mieli szansę jeszcze raz żyć, co zrobiliby inaczej to te poniżej odpowiedzi były najczęściej wymieniane:

  1. Szkoda ze brakowalo mi odwagi do prawdziwego zycia dla siebie,   a jedynie spelniania oczekiwan moich bliskich. Byl to zal prawie wszystkich umierajacych. Zalowali ze nie spelnili swoich marzen, nie wykorzystali swoich mozliwosci. Bardzo wazne jest zeby spelnic chociaz czesc swoich marzen zanim straci sie zdrowie, bo potem bedzie za pozno. Zdrowie przynosi nam wolnosc ktorej nie doceniamy, albo doceniamy kiedy juz go nie mamy.
  2. Zaluje ze tyle pracowalem.   Tego zalowali ludzie ktorzy mieli rodzine z dzieci, zalowali oni ze poprzez ciagla prace praktycznie byli nieobecni w zyciu swoich dzieci czy wspolmazonka/i Okazuje sie ze nie potrzebujemy miec az tyle pieniedzy zeby byc szczesliwym.
  3. Szkoda ze nie mialam wiecej odwagi wyrazic swoje uczucia innym.
  4. Szkoda, ze nie mialem wiecej czasu dla znajomych
  5. Szkoda, ze nie pozwolilam sobie byc szczesliwa.   Tego wszyscy najbardziej zalowali.   Wielu z nich nie zdawalo sobie sprawy az do konca, ze szczescie to jest nasz wybor co tylko od nas zalezy.   Bojac sie zmian udawali ze jest im dobrze , co bylo klamstwem w stosunku do siebie i innych.

Zycie, jego zalety i wady jest naszym wyborem i tylko od nas zalezy jak chcemy go przezyc. Dzien narodzin jest pierwszym dniem naszego umierania ale kazdy dzien zycia jest wiecznoscia.

By izabelafuneralservice

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s